Vitajte na webe chcemrecyklovat.sk. Názov pre tento web je zatiaľ len dočasný… Ešte nevieme ako tento projekt pomenovať, tak some zvolili veľmi jednoduchú formu, z ktorej bude hneď jasné o čo nám ide. Chceme otvoriť recyklačnú dielňu v Novom Meste v Bratislave.

Prečo píšem tento blog? Prečo vznikol web, prečo chceme vôbec otvoriť nejakú recyklačnú dielňu? …

Odpovede na tieto otázky nie sú jednoduché. Pokúsime sa rozpísať sa o všetkom, o pohnútkach, o začiatkoch o tom prečo chceme toto všetko urobiť. Ale dôvod prečo som vytvoril tento web je jednoduchý – web bude slúžiť ako denník, keby si chcel ktokoľvek otvoriť svoju vlastnú recyklačnú dielňu. S akými problémami sme sa potácali, čo všetko je potrebné na otvorenie takejto recyklačnej dielne apod.

Ako vzor snám poslúžil projekt holandského dizajnéra Dave Hakkensa Precious Plastics ktorý vymyslel už v roku 2013 a neustále ho zdokonaľuje. Jeho plán je jednoduchý. Vyrobil recyklačné stroje, ktoré sú jednoducho zostrojitelné a zdieľal na internete všetko zdarma. Všetky návody, výkresy, nápady myšlienky… na to aby si ktokoľvek mohol otvoriť takú recyklačnú dielňu akú má on. Najjednoduchšie asi pochopíte keď si pozriete nasledujúce videjko:

Toto video je prezentácia už tretej verzie jeho projektu. V tejto verzii použil lodný kontajner ako dielňu. V ňom sú všetky recyklačné stroje, pomocou ktorých vie spracovať plastový odpad a pretransformovať ho na nové objekty nielen do domácnosti. Ak vám krátke videjko nestačí, a stále nerozumiete že o čo sa jedná, tak si pozrite toto obsiahlejšie video, kde je vysvetlené všetko ohľadom tejto tretej verzie.

Zlomok toho čo sa dá pomocou prístrojov z odpadu vyrobiť.

V nasledujúcom článku sa rozpíšem viac už o našich začiatkoch. Čo sme všetko podnikli preto aby sme dielňu založil.i Ako sme postupovali, kde sme zohnali priestor, ako plánujem projekt financovať a pod. Čiže ak vás toto všetko zaujíma, určite sledujte tento web aj naďalej.

Patrik

Patrik

Krátke bio tu. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Zanechaj komentár